Praha podpoří Evropský týden mobility 2004 řadou akcí

31. 08. 2004,

(Zpráva z 29. jednání Rady hl. m. Prahy 31. srpna 2004.)

Rada hl. m. Prahy dnes vyjádřila podporu akcí Evropského týdne mobility, který se letos uskuteční ve dnech 16. až 22. září.

„Evropský týden mobility je mezinárodní iniciativa evropských měst s oficiální podporou Evropské komise, která si klade za cíl upozornit občany na problematiku automobilové dopravy ve městech a zároveň motivovat veřejnost k vyššímu využívání ekologičtějších druhů dopravy s cílem zlepšit životní prostředí,“ připomněl radní Radovan Šteiner. „V letošním roce je jeho mottem ,Bezpečné ulice pro děti´, a proto i část akcí v Praze bude zaměřena na zvýšení bezpečnosti dětí v silničním provozu. Klíčovou otázkou je pro nás i posílení role veřejné dopravy, proto budou uspořádány i dva Dny veřejné dopravy.“

Radní Šteiner dále informoval, že v rámci týdne Evropské mobility bude v neděli 19. září pro automobilovou dopravu uzavřeno Smetanovo nábřeží v úseku od Národního divadla ke Křížovnickému náměstí a Křížovnická ulice od Křížovnického náměstí k Platnéřské ulici. Vjezd bude povolen pouze pro tramvaje a také pro cyklisty, jimž je letos věnována samostatná akce. Den cyklistiky se uskuteční v pondělí 20. září, kdy bude mimo jiné otevřena část cyklostezky po zrekonstruovaném chodníku Evropské ulice v úseku mezi Libockou a Veleslavínskou ulicí.

Akce v rámci letošního Evropského týdne mobility v hlavním městě zajistí Ústav dopravního inženýrství hl. m. Prahy ve spolupráci s příslušnými odbory Magistrátu hl. m. Prahy, Dopravním podnikem hl. m. Prahy, Městskou policií hl. m. Prahy, Policií ČR, organizací ROPID a Technickou správou komunikací hl. m. Prahy.

Příloha:
Akce připravované v rámci Evropského týdne mobility

Čtvrtek 16.9.2004 – Den veřejné dopravy I.
Propagační a podpůrné akce k využívání prostředků Pražské integrované dopravy se zaměřením na železniční dopravu a její rozvojové akce v prostorách Masarykova nádraží.

Pátek 17.9.2004 – Bezpečné ulice pro děti I.
Propagační dopravně výchovná akce s využitím mobilního dětského dopravního hřiště.

Sobota 18.9.2004 – Den veřejné dopravy II.
Propagační a podpůrné akce k využívání prostředků městské hromadné dopravy v rámci Pražské integrované dopravy – den otevřených dveří Dopravního podniku hl. m. Prahy.

Neděle 19.9.2004 – Uzavírka Smetanova nábřeží
V rámci této akce bude v době od 9 do 16 hodin uzavřeno Smetanovo nábřeží v úseku Národní divadlo – Křížovnické nám. a Křížovnická v úseku Křížovnické nám. – Platnéřská ulice pro automobilovou dopravu. Vjezd bude povolen pouze pro tramvaje a cyklisty. Důvodem, proč byla vybrána neděle, je především skutečnost, že vzhledem k dosud neukončené výstavbě alespoň podstatné části Pražského a Městského okruhu nelze realizovat uzavírky výše dotčených komunikací, ke kterým neexistuje alternativní objízdná trasa, v pracovní dny. O změnách dopravního režimu bude veřejnost informována.

Pondělí 20.9.2004 – Den cyklistiky
Propagační akce k využívání cyklistické dopravy, otevření části cyklostezky po zrekonstruovaném chodníku Evropské ulice – úsek mezi Libockou a Veleslavínskou.

Úterý 21.9.2004 – Bezpečné ulice pro děti II. – dopravní výchova BESIP
Celodenní propagační a výchovná akce ke zvýšení bezpečnosti dětí v silničním provozu pořádaná na Dětském dopravním hřišti v Jilmové ulici v Praze 3.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře