Chystaná uzávěrka v Týdnu mobility je pokrok

01. 09. 2004,

Uzavřít Smetanovo nábřeží pro automobily v rámci kampaně Evropský týden mobility se rozhodla Rada hl. m. Prahy. Tímto způsobem chce Praha symbolicky propagovat dopravu šetrnou k životnímu prostředí – tramvaje, cyklisty a pěší. Občanský projekt Auto*Mat tento krok vedení města vítá. Tímto opatřením se Praha přidala k řadě dalších evropských měst, která podobné akce pořádají již několik let.

V neděli 19.září. 2004 od od 9 do 16 hodin bude pro automobily uzavřeno Smetanovo nábřeží v úseku Národní divadlo – Platnéřská ulice. Vjezd bude povolen pouze pro tramvaje a cyklisty.
Podobné uzavírky se konají v řadě evropských městech v souvislosti s Evropským dnem bez aut, který je součástí kampaně Evropský týden mobility. Evropané si tak mohou, alespoň jednou za rok vyzkoušet jak vypadá jejich město bez všudypřítomných aut. „Je potěšující, že také naše hlavní město se po několika letech k takovému projektu odhodlalo. Jsem přesvědčen, že Pražané možnost neobvyklé procházky po nábřeží uvítají,“ říká Jan Bouchal, mluvčí Auto*Matu.

Přestože lze mluvit o průlomu ve stylu oslav Evropského týdne mobility v Praze, je škoda, že uzavírka nebude přímo v termínu Evropského dne bez aut. Ten se totiž koná až ve středu 22. září 2004. Zkušenosti z povodní 2002, ale i z některých rekonstrukcí hlavních dopravních tepen, totiž ukazují, že řidiči si objízdné trasy najdou a kolaps dopravy v Praze nehrozí. Nehledě na to, že dostatečná propagace takové dobře míněné akce by mohla předejít případným dopravním kolizím.

Auto*Mat již před prázdninami nabídl vedení města pomoc při organizaci akcí v rámci oslav Evropského týdne mobility a Dne bez aut. Těšíme se tedy, že se společně s vedením radnice a dalšími Pražany setkáme v neděli 19. září na Smetanově nábřeží alespoň chvilku bez aut.

Výzvu ke Dni bez aut „Nechte auto doma“ mohou občané podpořit na internetu: www.automat.ecn.cz/vyzva

více: www.22september.org – oficiální stránky Evropského týdne mobility a dne bez aut www.env.cz/edba – stručná verze v češtině

Jan Bouchal (776 295 954)
mluvčí projektu Auto*Mat
http://www.automat.ecn.cz

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře