Kdo sakra platí ten AutoMat?!

14. 02. 2018, LAB , Ostatní

Zvlášť dnes v době postfaktické je důležité odhalovat a na pravou míru uvádět různé informace. Mnoho let koluje éterem pověst o tom, že Auto*Mat je magistrátem a různými stranami placená a podporovaná organizace.

 

Je pravda, že na některé aktivity, jako jsou lokální sousedské slavnosti Zažít město jinak nebo soutěž na podporu cyklistky Do práce na kole, dostáváme od státu či měst podporu v otevřených grantových soutěžích. Ta ale není samozřejmá a každý rok si ji musíme zasloužit vypracováním projektů, které z pohledu města dávají mysl. O tyto granty může požádat kdokoli.

Na naše hlavní poslání – být hlídacím psem rozvoje udržitelné dopravy ve městech – nám ale těžko nějaký státní či politický orgán poskytne finance

To, že můžeme denně sledovat činnost politiků a městských úředníků a odhalovat občas nekalé a častěji nedomyšlené plány rozvoje dopravy a informovat o nich veřejnost, je možné jedině díky dárcům z řad veřejnosti. Tedy lidí, kteří to vidí podobně jako my a pravidelně nás finančně podporují (chcete-li vědět více o financování AutoMatu, podívejte se na naše výroční zprávy).

Takovýchto dárců máme už 700 set (k r. 2019). Bez nich bychom nemohli pracovat kontinuálně, plánovat do budoucna a zejména bychom se nemohli pouštět do kritiky velkých dopravních plánů typu Tunelu Blanka (na který má nyní navázat 1,5 krát dražší prodloužení, Blanka 2, věděli jste?), nesmyslné Radlické radiály (, která z jednoho úseku Strakonické udělá nejzatíženější silnici v Česku s téměř 185 000 aut denně), nedomyšleného Územního plánu nebo zpátečnických zákazů kol ve městě.

Poukazovat na podobné „neplechy“ je pro nás silnou a každodenní motivací.

Společně jsme díky našim dárcům v roce 2017 i 2018 dokázali, ale vypadá to, že je třeba angažovat se stále více.

Takže pokud se (zvlášť ve světle vývoje současné politické situace) ptáte, co byste mohli pro občanskou společnost a udržení demokracie udělat, finanční podpora neziskových organizací kontrolujících plány politiků je jednou ze správných odpovědí, která Vás nebude navíc stát žádný čas.

Pokud tak ještě nečiníte, můžete začít například u podpory udržitelné a rozumné správy města, kde společně žijeme! Přeci také chcete, aby bylo pro naše potomky místem, ve kterém je radost žít, že? My v Auto*Matu se snažíme přesně o to.

Pravidelné dárcovství má smysl!
Děkujeme!

nakrmteautomat.cz/rozvoj-prahy

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře