Do práce na kole

Co je cílem výzvy?

Do práce na kole je květnová výzva, která motivuje jednotlivce, týmy i celé firmy napříč Českou republikou, aby se alespoň měsíc zkusili do práce dopravovat bezmotorově a udržitelně.

I jeden měsíc bez denního používání auta může významně přispět ke zlepšení kondice, zdraví i nálady účastníků, pomůže budovat týmového ducha a dobrou atmosféru ve firmě a jednoznačně přispěje ke zdravějšímu městu, ve kterém se lépe dýchá. Jeden měsíc může ale také vést k návyku pro měsíce příští.

Principy výzvy Do práce na kole

 • Zapsat se – můžete vytvořit tým o 2-5 lidech (případně se zapsat jako jednotlivec) a společně se registrovat na webu.
 • Chodit či jezdit – v květnu chodíte, běháte, jezdíte na kole či koloběžce a své bezmotorové cesty do práce si zapisujete.
 • Vyhrát – ušetříte za benzín, užijete si společné akce s kolegy, zlepšíte si kondici, zhubnete, přispějete k čistšímu městu a můžete vyhrát některou z mnoha cen v několika kategoriích v rámci své firmy, města nebo i celorepublikově.

Smysl výzvy Do práce na kole

Dlouhodobým záměrem AutoMatu je zvýšit počet lidí, kteří se dopravují do zaměstnání kombinací hromadné dopravy, chůze a jízdy na kole či na koloběžce. Tyto druhy dopravy jsou k městu a jeho obyvatelům nejšetrnější. Spolu s efektivním využitím automobilů jde o způsob, jak předcházet negativním vlivům spojeným s nadměrnou individuální automobilovou dopravou ve městech. Výzva Do práce na kole je jedním z nástrojů, který AutoMatu v tomto cíli pomáhá.

Probudíme v dětech touhu po udržitelné budoucnosti...

Udržitelná, úžasná a usměvavá, možná trochu ulítlá, ale doufejme že brzy úřadující generace je to jediné, co může zachránit Zemi. Začít můžeme skoro kdekoliv, v Praze se logicky jako první dostává na řadu automobilová doprava, vypouštející více než 90% těch nejškodlivějších splodin.

Generace U

Darem zajistíte žákovi, nebo rovnou celé škole projektový den s odborníky AutoMatu, kteří s dětmi projdou okolí školy a poradí jim, jak se do školy dopravovat rozumně a bezpečně. Mj. jim tak přinesete třeba i více času na klábosení cestou ze školy...

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 600,- Podpořím budoucnost

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

ve prospěch účtu: 2400063333/2010
částka: [amount]
variabilní symbol: [variable_symbol]
vybraná frekvence plateb: [freq]

Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře

Čím může být výzva pro vás?

Smysl výzvy si každý především musí najít sám. Podle ohlasů od našich účastníků je jejich nejčastější motivací:

 • Pobavit se s kolegy a mít nové zážitky.
 • Pomoci ke zlepšení životního prostředí.
 • Zlepšení své kondice a zdraví.

Čím může být výzva pro vaši firmu?

 • Pomůžete vytvářet lepší obraz své firmy a můžete získat i titul Cyklozaměstnavatel roku.
 • Získáte zábavný teambuilding pro své zaměstnance (navíc cenově a produkčně nesrovnatelně přívětivější, než běžně nabízené).
 • Vaši zaměstnanci budou zdravější a spokojenější.

Čím může být výzva pro vaše město?

 • Přidáte se k dalším 45 městům, která pomáhají zlepšit své životní prostředí.
 • Díky anonymizovaným datům o trasách účastníků můžete získat zcela unikátní přehled o cykloprovozu ve svém městě. Takto takto získané podklady lze následně využít pro řešení nedostačují infrastruktury, či problematických a nehodových míst. Čím více svých občanů zapojíte, tím smysluplnější data pro analýzu vzniknou.
 • Můžete vyhrát titul Cykloměsto roku a pomoci tak své město zviditelnit.