Srpnová cyklojízda zavede Pražany k Trojskému koni

PRAHA – Na projížďku centrem letní Prahy láká tento týden iniciativa Auto*Mat. Srpnová cyklojízda startuje ve čtvrtek 18. srpna po osmnácté hodině z náměstí Jiřího z Poděbrad. Jejím cílem bude galerie a komunitní centrum Trojský kůň na břehu Vltavy v Troji, na jehož zahradě proběhne večer projekce naslepo z filmových archivů. Srpnová akce bude předzvěstí tradiční Velké podzimní cyklojízdy. Ta se uskuteční v sobotu 24. září a organizátoři na ní očekávají nejméně pět tisíc lidí na kolech.

„Trojská radnice jako jedna z mála v Praze aktivně podporuje městskou cyklistiku. Trojská kotlina je koneckonců jednou z nejhezčích rekreačních částí hlavního města, do které se za sportem a odpočinkem přesouvají každý den tisíce obyvatel i návštěvníků Prahy. Páteřní cyklostezka A2 umožňuje díky napojení na Stromovku příjemný příjezd na kole,“ vysvětluje Vít Masare z iniciativy Auto*Mat, proč je právě Troja již poněkolikáté cílem pražské cyklojízdy.

„Cyklistickou dopravu podporujeme s ohledem na její prostorovou nenáročnost, která je při pohybu tolika lidí ve stísněném prostoru města nebo jako u nás bývalého venkovského předměstí zásadní výhodou, říká starosta Troje Tomáš Drdácký. „V předchozích letech jsme za podpory programu Greenways Nadace Partnerství vytvořili dvě komunitní centra Trojský kůň a Koloniál, která nejenže poskytují občerstvení lidem projíždějícím po páteřní cyklotrase A2, ale kulturním děním oživují své okolí,“ doplňuje starosta Drdácký, jenž se sám srpnové cyklojízdy zúčastní.

Pravidelné pražské cyklojízdy jsou oslavou svobodného pohybu po městě. Zúčastňují se jich lidé všech generací. Nejde o sportovní, jako spíše o kulturně společenské události. Jízda umožňuje zažít ulice města včetně těch, která jsou za běžného dne zaplněné proudy aut, ze sedla bicyklu.

„Zahraniční fenomén městské cyklistiky jako součásti moderního městského života přichází konečně i do Prahy,“ je přesvědčen Vít Masare z iniciativy Auto*Mat, která cyklojízdy organizuje.

Právě v Trojském proběhl loni koncert americké kapely The Ginger Ninjas. Ti sem přijeli v rámci půlročního evropského turné, jež absolvovali celé na kolech. Elektřinu pro koncert dodávaly šlapací generátory poháněné diváky. „Díky cyklistickým kapelám s neskutečnou energií vyráběnou lidmi se Trojský kůň loni proměnil v malý Woodstock,“ říká výtvarník Ivan Nacvalač, provozovatel originálního kulturního centra Trojský kůň, a slibuje podobně vydařenou akci i tento čtvrtek.

Poznámky:

1) Více o cyklojízdě

2) Trasa srpnové jízdy

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře