Sousedské slavnosti Zažít město jinak oživily ulice po celé republice

03. 10. 2018

Swingová tančírna, soutěž břevnovských psů, podolských pomazánek a hlubočepských buchet, procházky s lidmi bez domova nebo objevování žižkovských prázdných domů. Nejen to nabídly slavnosti Zažít město jinak 2018.

Po dvou lehce propršených ročnících se letos na organizátory i návštěvníky usmálo slunce, a tak oživené ulice přilákaly ještě víc sousedů než dřív. Letošní téma Město snů pak každá lokalita zpracovala po svém. Hybešovu ulici ozdobily pouliční lapače snů, pod Hlávkovým mostem byla k vidění výstava fotek Prahy z netradičních úhlů, v Kampusu Dejvice se zase přenesli do budoucnosti s vědecko-fantastickým programem.

Akce se uskutečnila v 71 zónách v Praze a také v dalších 23 městech. Oproti loňsku se zapojilo 23 nových pražských lokalit. Celkovou účast 15. září odhadujeme na 40 tisíc návštěvníků!  

„Letošní slavnosti Zažít město jinak se opravdu vydařily. Přálo nám počasí a celý koordinátorský tým Auto*Matu nakopávala pozitivní energie jednotlivých organizátorů. Obrovsky si vážíme jejich dobrovolnické práce, která  má za výsledek nejen jeden krásný zářijový den, ale i budování komunity během celého roku,“ dodává Martin Šotola z Auto*Matu. Právě tento spolek pomáhá všem lokalitám s organizací a propagací a také vyřizuje zábory veřejných prostranství.

Slavnosti Zažít město jinak se konaly v rámci Evropského týdne mobility a ve spolupráci s projektem Čistou stopou Prahou.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře