Lednová výzva Do práce na kole, pěšky nebo poklusem začíná v pondělí

20. 01. 2023

PRAHA – Týden do práce na vlastní pohon bude v rámci Lednové výzvy vyrážet přes 1500 účastníků a účastnic. Bezplatná registrace do 5. ročníku akce je otevřená až do středy 25. ledna, akce se koná od 23. do 29. ledna. Pořádající spolek AutoMat chce upozornit nejen na důležitost a oblíbenost aktivní dopravy, ale také na opomíjenou údržbu pěší a cykloinfrastruktury v zimních měsících.

Princip Lednové výzvy Do práce na kole je jednoduchý. Vše začíná bezplatnou registrací jednotlivců. V lednu se pak účastníci a účastnice dopravují celý týden do práce bezmotorově, své cesty si nahrávají do systému, a nakonec mohou vyhrát zajímavé ceny. Hodnotí se pouze „pravidelnost jednotlivce”, přesto své šetrně překonané kilometry mohou účastníci sledovat také v žebříčku. Pravidelnost udržitelných cest, bez ohledu na rekordní výkony, je totiž pro celou výzvu, ale hlavně pro zdraví nás samotných, našich měst a celé planety klíčová.

Lidé často využívají auto, aniž by to skutečně potřebovali. V každém autě pak v Praze sedí v průměrně 1,3 osoby. A nevypadá to, že by všichni potřebovali odvézt pračku nebo rodící manželku do porodnice. Stačí, když jen trochu zaprší a plechové deštníky ucpávají dopravu tak, že neprojedou tramvaje a autobusy. Proto motivujeme účastníky a účastnice ke změně dopravních návyků – v rámci výzvy spolu s ostatními je jednodušší začít a vydržet,“ říká Anna Kociánová z AutoMatu.

Lednová výzva je předzvěstí hlavní výzvy sezóny – Květnové výzvy Do práce na kole. Do té se loni zapojilo na 25 000 účastníků a účastnic, kteří překonávali nejen rekordy akce, ale hlavně předsudky a někdy také svou pohodlnost. Ze závěrečného dotazníku vyplývá, že motivace vydržet u aktivní a udržitelné dopravy (alespoň v určité míře) je téměř stoprocentní.

Přečtěte si více o Lednové výzvě Do práce na kole, pěšky nebo poklusem.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře