Pomozte dobrovolnicky

Pomozte dobrovolnicky

Chcete zjistit, jak to chodí v malé, zavedené, ale stále neformální neziskovce? Rádi byste získali nové zkušenosti, zářez do životopisu, potvrzenou praxi do školy, nové přátele a zážitky nebo nám prostě chcete pomoct naplňovat naši vizi Prahy jako místa, kde se dobře žije? Budeme rádi, když se k nám přidáte – Auto*Mat je otevřenou iniciativou, k jehož podobě a činnosti můžete ve volném čase přispět i vy!

Řada našich projektů a aktivit by bez dobrovolnické pomoci skutečně nevznikla. A možná to nakonec dopadne ještě jinak: většina z nás začínala v Auto*Matu právě jako dobrovolníci. Pokud ale přesto hledáte malý přivýdělek, koukněte na naše placené pozice.

Níže vidíte seznam pozic a činností, se kterými nám aktuálně můžete pomoci. Jestli vás něco zaujalo, napište prosím koordinátorce dobrovolníků Petře Melingerové (petra.melingerova@auto-mat.cz) nebo tomu, kdo je u konkrétní pozice uveden.

Díky, těšíme se na vás!


Kde a s čím nám můžete pomoci:

Tým Rozvoje Prahy

Zajímá vás městské dopravní plánování a rezonujete s hodnotami jako udržitelnost, šetrnost nebo transparentnost? Na dlouhodobou spolupráci hledáme dobrovolníky pro příležitostnou pomoc týmu Rozvoje Prahy. Seznámíte se s pražským dopravním zákulisím a získáte naše know how. Na pozici se hodí nadšení, zájem a základní orientace v problematice.

IT tým

Náš ajťák Petr Dlouhý k sobě hledá tři posily, všechny na dlouhodobou spolupráci:

 1. člověka na sledování a správu serverů
 2. správce sítě a počítačů v kanceláři (stačí základní zkušenosti),
 3. pomocníka pro vývoj aplikací a výpomoc během zátěžových období. Požadujeme znalost, nebo ochotu naučit se něco z tohoto seznamu: Python, Django, GIT, HTML, JavaScript, Ruby on Rails,… Získáte zkušenosti s webovými frameworky, vývojem užitečných nástrojů atd.

Kancelář Auto*Matu

Naše office-girl Klára Dušáková k sobě hledá jednoho pomocníka na nenáročnou administrativu. Pokud jste trpěliví, pečliví a umíte alespoň základy v Excelu, jste ta pravá/ten pravý! Spolupráce není časově omezená, záleží na vašich možnostech.

Tým Prahou na kole

Prahou na kole je informační a asistenční web pro cyklisty nabízející články, blogy, informace, plánovač tras apod. Chcete se stát členy jeho týmu? Nové spolupracovníky-dobrovolníky hledáme dlouhodobě. Stačí se ozvat, třeba mailem Jirkovi Motýlovi na redakce@prahounakole.cz.

S čím nám můžete pomoci?

 • Redaktor (psaní pravidelných článků na zvolená témata, překlady, editace, případně aktualizace obsahu stránek)
 • Mapař (aktualizace fotek a informací v naší mapě)
 • Grafik (pomoc s grafickou prezentací článků a kampaní či společenských akcí)
 • Fotograf (ilustrační fotky k článkům, příležitostné focení kampaní, Instagram)
 • YouTube (pomoc s postprodukcí nebo natáčením videí)
 • Správa sociálních sítí (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube)

English speaker

Do you command english perfectly? We are looking for some volunteer, who could give lectures of english to our small team and someone, who would check our english texts. You don’t have to be a professional. If you are interested, please contact our volunteer-coordinator Petra Melingerová (petra.melingerova@auto-mat.cz).

Tým Zažít město jinak

Pro Zažít město jinak, které se v Praze koná každý rok v září, hledáme pomocníky – kameloty, kteří by nám pomohli s roznosem letáků do kaváren před akcí (za finanční odměnu) anebo pak v průběhu akce s rozdáváním programů v jednotlivých lokalitách. Poptáváme i fotografy.

O pozicích podrobněji:

Kamelot: je nejdůležitější a nejzáslužnější pomoc pro ZMJ. Náplní práce je přivézt na lokalitu, kterou si vyberete, programy ZMJ, rozdávat je a nejlépe si i trochu popovídat o lokalitě s návštěvníky, o Auto*Matu (nabrífujeme) nebo vlastně úplně o čemkoliv.

Fotograf: pomoci nám můžete i jako fotograf-amatér. Vemte foťák, cvakejte a pak nám své výtvory pošlete.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

 • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
 • částka: [amount]
 • variabilní symbol: [variable_symbol]
 • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře