Zažít město jinak

Zažít město jinak

zazitmestojinak.czFB ZazitMestoJinak Instagram zazitmestojinak

 


Pravidelně od roku 2006 pořádáme spolu s desítkami dobrovolných organizátorů – aktivních místních jednotlivců, spolků, podniků či institucí – sousedské pouliční slavnosti Zažít město jinak. Slavnosti jsou inspirované myšlenkou, že ulice, v nichž žijeme, nemusí být výhradně silnicemi a parkovišti pro auta. Běžně šedé lokality proto každý třetí víkend v září dočasně oživujeme divadlem, hudbou, workshopy, soutěžemi, stánky místních podniků a kaváren, zaplní je skotačící a tvořící děti a nespočet dalších zajímavostí.

V roce 2011 poprvé vymýšleli kompletní program slavností sami místní organizátoři a Auto*Mat se od té doby přesunul do role celoročního koordinátora Zažít město jinak. Přes sezonu až sedmihlavý tým Auto*Matu pro Zažít město jinak radí a pomáhá místním organizátorům především s administrativními úkony, dohlíží na koncept slavností, stará se o jejich finanční zajištění a propagaci.

Těší nás, že popularita Zažít město jinak každým rokem roste a místní organizátoři paralelně skládají pestrou koláž aktivit na desítkách míst v Praze a ve stále větším počtu našich měst.

Zažít město normálně

Na základě zkušeností ze Zažít město jinak jsme se rozhodli sdílet naše zkušenosti a know-how veřejně a umožnit tak, aby se různé společenské aktivity ve veřejném prostoru mohly uskutečnit kdykoliv i bez pomoci Auto*Matu. Proto jsme vytvořili komunitní web Zažít město normálně s praktickými informacemi, jak uspořádat vlastní událost ve veřejném prostoru. V roce 2015 jsme ve spolupráci s MČ Praha 7 také vytvořili pilotní Manuál pro pořádání akcí ve veřejném prostoru. Naše další úsilí se zaměří na snižování administrativy, zjednodušení správních procesů a na usnadnění přístupu k relevantním informacím.


Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,- Přidám se

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře