Každý obyvatel města žije v nějaké oblasti, kterou do jisté míry vnímá jako součást svého domova. Jsou to nejbližší ulice, kterými chodíme do obchodu, na zastávku veřejné dopravy, koneckonců i k zaparkovanému autu. Jsou to nejbližší ulice, kterými chodí naše děti do školy. Drtivá většina obyvatel kteréhokoli města proto uvítá, stane-li se jejich okolí klidnějším, příjemnějším a bezpečnějším.
Jedním z úspěšných postupů, které k tomuto cíli vedou, je plošné dopravní zklidňování. Zkušenosti ze zahraničí jsou dlouhodobé a pozitivní. Nejedná se přitom jen o omezení rychlosti na 30 km/h, ale spíše o jeden z klíčových postupů prospívajících všem obyvatelům měst.
V naší uspěchané zemi jako by se zklidňování dopravy zdálo něčím omezujícím, nepatřičným. Bezpečnostní, společenský a lokální přínos dopravního zklidnění je nicméně tak významný, že odtažitost není na místě. Dosud jsme v ČR slušné bezpečnosti provozu ve městech docilovali za cenu totálního přizpůsobení uličního prostoru automobilové dopravě. Plošné dopravní zklidňování je jedním z nástrojů, jak tento uměle vytvořený extrém vrátit blíže rovnovážnému stavu.
Malý sál Městské knihovny v Praze (Mariánské nám.)
Velký kinosál kina Atlas na Florenci v 19 hod
Malý sál kina Světozor
Oslavte s námi 20 let snah o udržitelnější města. Potkáme se v Kasárnách Karlín.
Nakrmte AutoMat
Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!