Zelená mapa dovede Pražany do designových obchodů a k módě

15. 04. 2011, Ostatní

PRAHA – Zelená mapa Prahy, která nabízí tipy pro kvalitní život v hlavním městě stranou rušných ulic a komerční zábavy, přináší další novinku. Vedle parků, trhů, sportovišť, nekuřáckých kaváren, mateřských center a vegetariánských restaurací najdou uživatelé ode dneška v internetové verzi mapy místa související s českým autorským designem a módou. Mapová vrstva vznikla ve spolupráci s katalogem CODE:MODE. Stejnojmenná jarní přehlídka designu a módy se koná již tento víkend v Karlínské hale v Thámově ulici.

„Jedním z cílů Zelené mapy je propagovat místní dědictví a soudobou místní tvorbu jako alternativu k masové výrobě spotřebních předmětů, jež se často dovážejí napříč celou planetou. Globalizovaná produkce ničí životní prostředí a vede ke ztrátě originality,“ vysvětluje Jakub Hradilek z iniciativy Auto*Mat, která provozuje Zelenou mapu Prahy.

Zelená mapa ode dneška dovede Pražany k pětadvaceti obchodům, galeriím a ateliérům, které prezentují českou, ale i zahraniční nezávislou tvorbu na poli módy, designu a šperku.

„Do budoucna chceme mapu obohatit ještě o ateliéry, které nejsou běžně přístupné, ale je možné si domluvit jejich návštěvu přímo s tvůrci. To bude další krok ke zmapování pražské módní scény,“ dodává k mapě Jolana Teuberová z Code:Mode.

Platforma Code:Mode pořádá tradiční festival nezávislé módy a kultury již tento víkend. Akce probíhá v Karlínské hale a vstup je zdarma. Návštěvníci uvidí prezentace českých designerů a návrhářů, na místě se s nimi často setkají i osobně. Code:Mode nabízí obsáhlý doprovodný program ve formě dílen pro děti i dospělé, divadel, tradičních módních přehlídek a celodenního hudebního maratonu. Na stánku iniciativy Auto*Mat si mohou návštěvníci zdarma vyzvednout výtisk Zelené mapy Prahy, případně zakoupit tričko s některým z nové kolekce motivů.

Přehlídka Code:Mode je pojata jako akce přátelská k prostředí města. U Karlínské haly tak nejsou vytvořena místa pro parkování aut. „Věřím, že počasí nám bude přát a nikoho neodradí. Do Karlína vede příjemná cyklostezka podél Vltavy, navíc je to po rovince, takže doporučuji dorazit na bicyklu. Také členové přípravného týmu se momentálně pohybují po hale na kole, protože jinak by nachodili stovky kilometrů,” říká organizátorka festivalu Code:Mode a rovněž městská cyklistika Jolana Teuberová.

Zelená mapa Prahy:
www.zelenamapa.cz

Jarní CODE:MODE se koná již tento víkend:
www.codemode.cz

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře