Vídeňští politici se sešli s Auto*Matem

03. 03. 2011, Uncategorized @cs

PRAHA – Vídeňský městský radní Christian Oxonitsch navštívil společně se zástupci zemského sněmu a městského zastupitelstva 1. března Prahu. Vídeňští hosté se sešli u kulatého stolu s pražskými neziskovými organizacemi jako Auto*Mat, Arnika a Asistence o.s. a se zástupci pražské Strany zelených. V úterý odpoledne navštívila delegace také Galerii Jaroslava Fragnera, kde se pravidelně konají také výstavy s vídeňskou tématikou, jako byla například výstava mladých vídeňských architektů Yo.V.A.

„Dialog mezi Prahou a Vídní má velký význam,“ řekl vídeňský radní pro vzdělávání, mládež informace a sport Christian Oxonitsch. „Vyhlédnout za vlastní humna je nejen ve střední Evropě nesmírně důležité“, uvedl Oxonitsch s tím že si velmi cení podobně inspirujících setkávání.

„Mezinárodní spolupráce na komunální úrovni je v dnešním světě čím dál tím důležitější a jsem rád, že naše kancelář podporuje oboustrannou výměnu zkušeností a společné projekty“, uvedl Jan Krčmář, ředitel Kontaktní kanceláře města Vídně Compress Praha, pro kterou je spolupráce s neziskovým sektorem neodmyslitelnou součástí její činnosti.

„Neziskové organizace hrají ústřední roli, a to nejen tím, že organizují mezinárodní projekty, ale i tím, že kritickým okem hlídají a připomínkují činnosti státní správy a magistrátů. Tím, že společně poukazujeme na úspěšná řešení ve Vídni, chceme přispět ke zvýšení kvality života v Praze“. Mezi členy delegace byli zastupitelé z vídeňské Strany zelených, která je od listopadu součástí koaliční vlády radnice rakouské metropole.

Auto*Mat spolupracuje prostřednictvím pražské kontaktní kanceláře s Vídní již několik let a společně přenášejí do českého prostředí informace o různých úspěšných dopravních a urbanistických konceptech. „Vídeň je městem velmi blízkým, a to jak geograficky, tak i historicky. Tamní řešení dopravních problémů může být pro Prahu v mnohém inspirativní, stejně jako otevřenost vídeňských politiků vůči hlasu veřejnosti,“ řekl Michal Křivohlávek z Auto*Matu, který se setkání se zástupci města Vídně zúčastnil.

Vídeň usiluje o to, aby byla „městem krátkých vzdáleností. Tamní radnice podporuje například nákup eletrokol, zavedla veřejnou půjčovnu bicyklů a formou systematických opatření dosáhla masového využití jízdních kol pro dopravu po městě. Také proto je Vídeň hodnocena jako jedno z nejkvalitnějších měst pro život v Evropě.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře