Pražská muzejní noc nabízí novinku – dopravu na kolech

11. 06. 2008, Ostatní

PRAHA – Návštěvníci Pražské muzejní noci mohou letos poprvé vyzkoušet novinku. Sdružení Auto*Mat připravilo unikátní cyklojízdu, která spojuje pět vybraných výstav s prožitkem noční Prahy na kole. Kolo je pro přejíždění mezi výstavními prostory ideálním prostředkem: je rychlé a mezi kulturními zážitky nabízí divákům zdravý pohyb. Muzejní cyklojízda začíná v sobotu 14. června ve 20 hodin u Muzea MHD ve Střešovicích a končí o půlnoci v Sovových mlýnech na Kampě.

„Pro zájemce o netradiční strávení Muzejní noci pořádáme cyklojízdu, která spojuje pět výstav – dvě z nich přímo souvisejí s tváří našeho města,“ vysvětluje Martin Mareček z iniciativy Auto*Mat. Od muzea MHD ve Střešovicích se cyklistický peloton vydá k Veletržnímu paláci, navštíví Muzeum hlavního města Prahy a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, aby zakončil v Sovových mlýnech.

Auto*Mat doporučuje účastníkům večerní oděv – košile, šaty, lodičky a saka. Cyklisté by neměli zapomenout také na světla a vlastní zámek na kolo. Organizátoři garantují hlídání kol zaparkovaných před výstavními prostory. „Jízdní kolo není jen sportovní náčiní, ale mimořádně vhodný dopravní prostředek pro moderní město. Proč si na kole nedojet i do galerie či muzea? Účastníci budou překvapeni, jak rychle se mohou dostat z jedné výstavy na druhou a ještě se po cestě pokochat krásami noční Prahy,“ doplňuje režisér Mareček.

Na webových stránkách http://prahounakole.cz najdou zájemci doporučenou trasu z různých míst Prahy ke střešovické vozovně, kde sídlí Muzeum MHD. K cyklojízdě je ale možné se připojit i kdykoliv v průběhu trasy. Jízdu povedou zkušení cyklisté, kteří pomohou s orientací v dopravě a výběrem nejpohodlnějších tras.


Přílohy:

Pražská muzejní noc na kole: pohybem za kulturou!

Kultura začíná v ulici, kde žijeme. Unikátní muzejní cyklojízda spojuje pět vybraných výstav se zážitkem noční Prahy na kole. Peloton Pražanů jedoucích za kulturou startuje v sobotu 14. června ve 20 hodin ve Střešovicích a končí o půlnoci na Kampě (Sovovy mlýny). Připojit se můžete kdekoliv na trase. Doporučujeme světla a večerní cyklistické oblečení – košile, šaty, lodičky, saka. Bezpečné parkování bicyklů bude zajištěno, vlastní zámky jsou nutné.

Začátek:
Muzeum veřejné dopravy, Vozovna Střešovice – Patočkova 4
Historie MHD v Praze
Odjezd z místa ve 20:00 hodin

Zastávka 1:
Veletržní palác – Dukelských hrdinů 47
ITCA – Mezinárodní trienále současného umění 2008
Umělecké tendence, které zůstávají stranou hlavního proudu současného výtvarného umění.
Odjezd z místa ve 21:00 hodin

Zastávka 3:
Muzeum hlavního města Prahy, Na Poříčí 52, Praha 8 – Florenc
Starou Prahou Václava Jansy.
Konfrontační výstava akvarelů Václava Jansy (1859 – 1913) se současnými fotografiemi Ondřeje Poláka.
Odjezd z místa ve 22:00 hodin

Zastávka 4:
Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Náměstí Jana Palacha 80
Artsemestr ´08
Přehlídka klauzurních prací studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze vytvořených v průběhu letního semestru 2007/2008.
Odjezd z místa ve 23:00 hodin

Zakončení:
Muzeum Kampa – U Sovových mlýnů 2
František Kupka (1871 – 1963)
Jedna z nejvýznamnějších kolekcí děl tohoto průkopníka abstraktního umění.

Jak na kole do Střešovic
Z centra Prahy (například z Klárova) do Střešovic nejsnáze vyjedete přes západní cíp Letné, kde se napojíte na trasu A15. Po lávce přejeïte Chotkovu ulici, projeïte Chotkovy sady a od letohrádku pokračujte ulicemi Mariánské Hradby a Jelení (doporučujeme chodník podél hradních zahrad). Od křížení ulice U Brusnice vede po pravé straně ulice cyklostezka, která vás dovede až k Patočkově ulici. Podél Patočkovy se přesuňte vpravo k přechodu pro chodce, převeïte jí a budete u vozovny. Zkušenější cyklisté mohou použít pro cestu z centra cyklopruh v Chotkově ulici, Mariánské Hradby a Jelení ulici.

Mapka příjezdu:
http://www.prahounakole.cz/wp-content/uploads/2008/06/mapka_muzejni.gif

Pražská muzejní noc: http://muzejninoc.cz

Doporučené trasy: http://prahounakole.cz

Doprovodnou akci Pražská muzejní noc na kole Připravila iniciativa Auto*Mat

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře