Pozvánka na workshop – Vytvoření plánu bezautomobilové čtvrti

09. 05. 2006,

JH Crawford, autor knihy „Carfree Cities“, pořádá ve spolupráci s World Carfree Network praktický workshop zaměřený na plánování bezautomobilové městské části. Účastníci budou mít možnost přesvědčit se o tom, že „perfektní“ čtvr» bez aut může opravdu existovat a fungovat, což se ukázalo i při praktickém využití makety předvedené JH Crawfordem na konferenci Za města bez aut konané v Budapešti v červenci 2005.

Workshop proběhne 28. května 2006 10:30 – 17:30 na letišti v Letňanech. (Sraz je u stanice metra Vysočanská – v parku naproti Delvitě v 9:30). Jeho cílem je pracovat v určitém konkrétním prostoru (ne na papíře) a vytvořit tak reálný plán velice příjemné, obyvatelné a atraktivní městské části.

Práce bude rozdělena do tří částí. Nejprve proběhne diskuse, ze které vzejdou odpovědi a rozhodnutí potřebné k praktickému plánování. Poté se účastníci rozmístí po celém prostoru. Další společná rozhodnutí povedou k umístění ulic a náměstí, přičemž se budou respektovat závěry předchozí diskuse. Poslední částí je plánování jednotlivých ulic a dvorů, při kterém se budou zohledňovat potřeby a přání „budoucích obyvatel“.

Zájemce prosíme o potvrzení účasti zasláním emailu na info@worldcarfree.net. Poté vám zašleme detailní informace o místě konání a spojení. Pro účastníky budou připraveny nápoje a oběd.

Děkujeme za poskytnutí pozemku panu Jakubovi Sklenkovi a developerské společnosti CODECO, která je jeho vlastníkem a samozřejmě jsou také srdečně zváni.

Více informací najdete na stránkách World Carfree Network.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře