Auto*Mat: Více místa a respekt pro nemotorovou dopravu

16. 09. 2004,

Cyklisté, koloběžkáři a bruslaři se setkali na bezmotorové jízdě Prahou. Happening nemotorové dopravy proběhl v rámci projektu Auto*Mat. Společným tématem pro účastníky jízdy je přání, aby se Praha změnila z města aut na město vstřícné pro různé druhy dopravy. V Praze by se mělo především dbát na rozvoj cyklistických stezek, pěších zón a omezování dopravy v centru města.

Cyklojízdy se konají pravidelně každý třetí čtvrtek v měsíci. Formou nenásilného mobilního průvodu se snaží účastníci cyklojízd upozornit na to, že kolo je plnohodnotný druh dopravy, ne pouze rekreační nebo sportovní aktivita.

Cyklojízdy volají po podpoře rozvoje neautomobilové infrastruktury a po vytvoření takových podmínek pro používání jízdního kola, koloběžek a bruslí, aby se mohla bezmotorová doprava stát běžným způsobem bezpečné a smysluplné dopravy v Praze.

Cyklojízdou chce Auto*Mat také nabídnout Pražanům možné způsoby dopravy jaké mohou zvolit při středečním Evropském dni bez aut. Auto-Mat vyzývá obyvatele hlavního města, aby ve středu 22.9. 2003 (Evropský den bez aut), nechali auta doma a jeli do práce alternativní dopravou – MHD, kolo, koloběžka, brusle nebo prozaicky – pěšky. Alespoň jednou za rok si to vyzkoušet, to stojí za to!!! Možná budeme překvapeni, v jak krásném městě žijeme.

Podvečerní jízdu Prahou uzavře ve 20:00 koncert skupin „Pohřební kapela“ a „Vertigo“ v „Kafárně na kus řeči“ (Bezručovy sady 1, Praha 2 – poblíž Vinohradské vodárny).

Jízda zahajuje kampaň Evropský týden mobility, jehož vyvrcholením bude Den bez aut 22.9, ke kterému projekt Auto*Mat připravuje program v centru města. Více k tématům na www.automat.ecn.cz a www.jizdy.cyklopraha.cz .

Jan Bouchal (776 295 954)
mluvčí projektu Auto*Mat

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře