Již čtyři ministři plánují jet na Den bez aut do práce na kole

20. 09. 2004,

Ministři Vlády ČR Milan Šimonovský (ministr dopravy), Libor Ambrozek (ministr životního prostředí), Cyril Svoboda (ministr zahraničí) a Vladimír Mlynář (ministr informatiky) se hlásí k myšlence Evropského dne bez aut a ve středu 22. září pojedou do práce na kole. Na kole pojede také pražský primátor Pavel Bém.

„Považuji to za další krok do Evropy, kde je již zcela na běžném pořádku, že nejvyšší představitelé státu jdou občanům příkladem a alespoň jednou za rok vyzkouší cestovat jinak než automobilem,“ říká mluvčí projektu Auto*Mat, Jan Bouchal.

„Když si alespoň ten jeden den v roce vyzkoušíme, že to bez auta jde, třeba zjistíme, že se bez něj obejdeme mnohem častěji. Sám sobě bych přál co nejvíce dnů bez auta po celý rok,“ říká ministr Ambrozek, který už na internetu podpořil výzvu „Nechte auto doma“.

„Je dobré se alespoň jeden den v roce přesvědčit, že veřejná doprava může naše cestování zabezpečit stejně kvalitně jako auto. A navíc bezpečněji!,“ upozorňuje ministr Šimonovský, který nad akcemi k letošnímu Dni bez aut převzal osobní záštitu.

Na kole se za svými povinnostmi 22. září chystá také pražský primátor Pavel Bém. „Pan primátor vyjede ze svého bydliště na Praze 6 v 7:15 přes Karlův most k budově Nové radnice na Mariánském náměstí. Celý svůj denní program bude absolvovat na kole,“ oznámilo tiskové oddělení magistrátu hl. m. Prahy.

Již na pět set občanů, mezi nimi umělci, ministři, poslanci Parlamentu a další veřejně činné osobnosti, se přihlásilo k výzvě „Nechte auto doma“ a tím se zavázalo cestovat na Den bez aut pěšky, na kole nebo veřejnou dopravou.

Výzvu mohou občané podepisovat také na internetu: www.automat.ecn.cz/vyzva

další info:
www.22september.org – oficiální stránky Evropského týdne mobility a dne bez aut
www.env.cz/edba – stručná verze v češtině

Jan Bouchal (776 295 954)
mluvčí projektu Auto*Mat
http://www.automat.ecn.cz

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře