Auto*Mat podporuje projekt Volební kalkulačka. Ode dneška i v Praze!

01. 10. 2014, Ostatní

 

Sdružení KohoVolit.eu dnes představilo pražskou verzi komunální „volební kalkulačky“. Vytvořilo ji ve spolupráci s pražskými sdruženími Arnika a Auto*Mat. Internetový test porovnává odpovědi uživatele na otázky s názory politických stran a kandidátů.

Vyplňovat kalkulačku lidé mohou na http://volebnikalkulacka.cz

„Pražská Volební kalkulačka obsahuje třicet otázek o tématech, která jsou pro Pražany důležitá. Voliči budou hlasovat například o neprůhledných změnách územního plánu, o dopravních stavbách nebo o počtu míst ve školkách. Test poté porovná názory voliče a stran a výslednou shodu ukáže v procentech,“ představil pražská specifika projektu matematik Michal Škop, autor projektu z Kohovolit.eu.

„Je jedině spravné, že dnes mezi aktivními občany vzniká řada nástrojů a aktivit, s jejichž pomocí vzrůstá povědomí o programových postojích a závazcích jednotlivých stran ke konkrétním problémům. Možná se dočkáme i doby, kdy volební kampaně přestanou zaplevelovat náš stát nicneříkajícími billboardy a přenesou se do prostředí volební kalkulačky, debat a osobních setkání s kandidáty. Porovnávání bankovních kont a známostí v reklamním průmyslu nahradí porovnávání programových postojů,“ doplňuje důvody pro podporu Volební kalkulačky ze strany Auto*Matu Martin Fleischmann, koordinátor série předvolebních debat s kandidáty do celopražského zastupitelstva a zastupitelstev vybraných městských částí. Více o předvolebních aktivitách Auto*Matu najdete zde.

„Letošní verze kalkulačky obsahuje řadu nových funkcí. Nově mají uživatelé možnost uložit si své hlasování, nebo porovnat odpovědi všech stran v přehledné tabulce. Lze také určit, které otázky jsou pro voliče důležité – takovým lze v testu přiřadit dvojnásobnou váhu, takže se do výsledků promítnou výrazněji,“ dodal autor kalkulačky.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře