Velocity Vienna 2013: Inspirace pro Prahu z celého světa

06. 08. 2013, Ostatní

Iniciativa Auto*Mat chce do Prahy přivést ty nejlepší nápady na zkvalitnění života ve městě. Počátkem června jsme i díky vašemu přispění měli svého zástupce na světově největší konferenci o cyklistické dopravě Velocity Vienna 2013.

Jedním ze 1 400 delegátů, hostovaných vídeňskou radnicí, byl Vítek Masare. Smysl návštěvy? Posunout vídeňskou městskou cyklistiku ještě o kousek dál.

„Když se řeší nějaký dopravní problém, uděláme telekonferenci s těmi nejprogresivnějšími městy světa a ono se nějaké dobré řešení vždycky najde. Proč se nezeptat?“ Timothy Papandreou, San Francisco Mass Transit Authority

Města, ve kterých se konference Velocity konala v předchozích letech (Graz a Maribor, Sevilla, Kodaň či Vancouver) vždy využila nastalé koncentrace lidí se zájmem o udržitelný rozvoj měst, aby sama poskočila o několik úrovní  kvality života výš, aby k sobě přitáhla pozornost z celého světa, aby své úspěchy prodala ven.  Nejinak tomu bylo i ve Vídni.

Eurokomisař pro dopravu, starostové a vícestarostové NYC, Vídně, Kodaně,  Mnichova, Stockholmu, Reykjavíku, Adelaide, Nantes či Bratislavy. Ti všichni a mnoho dalších, nás nevyjímaje, prezentovalo své úspěchy a vize. Pro Auto*Mat bylo nejzajímavějším seznámení s jedním z vedoucích představitelů San Francisco Mass Transit Authority, instituce vzniklé fúzí městských organizací zabývajících se rozvojem a provozem veškeré dopravy San Francisca, pověřené dokonce i koordinací dopravní policie.

Kromě komplexních šestiletých strategií rozvoje každého druhu dopravy a jejich kombinace nás ohromil zejména naprosto běžnými telekonferenčními konzultacemi se zástupci Kodaně, Berlína, Mnichova a Barcelony. „Když se řeší nějaký dopravní problém, uděláme telekonferenci s těmi nejprogresivnějšími městy světa a ono se nějaké řešení vždycky najde. Proč se nezeptat?“ Uvedl Timothy Papandreou, San Francisco Mass Transit Authority.

Praha není pro tyto lidi vůbec nezajímavé město. Byli jsme s plnou vážností vyzváni ke spolupráci s touto sítí. Myslíte, že se nám podaří, aby o to někdy mohli mít zodpovědní úředníci města zájem? Aby to byl jejich samozřejmý úkol? Uvidíme….  Nevzádáme to!

Velký počet aktivních městských cyklistů ze zemí Balkánu a Východní Evropy ukazuje, že už nejde jen o západoevropskou normu. Kvalita života, veřejné prostory pro lidi a udržitelná doprava jsou hodnoty, které se šíří dál a dál…

Příspěvky z konference si můžete pročíst zde: http://velo-city2013.com/?page_id=6241

Fotogalerie z Vítkovy účasti zde. 

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře